O autorze
Z wykształcenia jestem matematykiem. Działam na rzecz poprawy przestrzeni miejskiej, zgodnie z zasadami zrównoważonego transportu. Jestem członkiem stowarzyszeń "Zielone Mazowsze", "Ochocianie Sąsiedzi", a także radnym dzielnicy Ochota w Warszawie.
Jestem zwolennikiem skandynawskiego modelu gospodarczego i społecznego.

III Rzesz-pospolita Polska

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,19932214,pokaz-sily-narodowcow-w-bialymstoku-msza-z-flagami-onr-u-i,,9.html
Nacjonaliści z Obozu Narodowo-Radykalnego już nie muszą się ukrywać i działać potajemnie. Kościoły i uczelnie witają ich z otwartymi rękami.

Gratuluję rzymskim-katolikom, że w za zgodą biskupa i przy wsparciu księży tego wyznania w katedrze Białostockiej rodzimi nacjonaliści z ONR otrzymują wsparcie tej instytucji. Uroczysta msza z okazji rocznicy powstania ONR poprzedzająca przemarsz łysogłowych przez miasto z pewnością zostanie zapamiętana. Czy teraz zgodnie z kazaniem wygłoszonym w czasie mszy duchowni zajmą się "nowotworem złośliwym" jakim są Polacy niepasujący do wizji kaznodziei ks. Międlara? Zastanawiam się na czym będzie polegała "chemioterapia", która ma być aplikowana w postaci "bezkompromisowego narodowo-katolickiego radykalizmu". Czy zgodnie z programem przedwojennym ONR Żydzi mają być z Polski usunięci, wyznania inne niż katolicyzm zakazane, a demokracja zastąpiona władzą totalną wodza? Skoro narodowcy zostali zaproszeni na pielgrzymkę na Jasną Górę, to może będzie tam ciąg dalszy i dowiemy się szczegółów jak ma wyglądać planowana "Wielka Polska Katolicka"? Okolicznych mieszkańców Białegostoku prawosławnego wyznania czekają szykany, dyskryminacja czy prostu wygnanie?


Gratulacje należą się też Politechnice Białostockiej, która wynajęła lokal na koncert. I tak się akurat złożyło, że koncert ten ma zakończyć obchody rocznicy ONRu. Zespół wykonujący narodowo-socjalistyczny metal w swoim repertuarze dla kwiatu polskiej młodzieży ma przygotowane patriotyczne utwory, takie jak „Duma nadczłowieka” czy „Biała Kur… Czarnucha”. Koncertu oczywiście "nie-da-się" odwołać, ale rektor, gdy się połapał jaki to kwiat młodzieży ma nawiedzić uczelniany klub, napisał list, żeby obcokrajowcy w czasie koncertu nie wychodzili z pokojów. Czyżby bał się, że "patriotyczna" młodzież zainspirowana chrześcijańskim przesłaniem w czasie mszy świętej mogłaby kogoś skrzywdzić? Niebywałe.

Tak. To się dzieje naprawdę.

Więcej: Gazeta Wybocza
Trwa ładowanie komentarzy...